האם מותר להקים בריכות למרפסת שמש במדינת ישראל?

במדינה כמו מדינת ישראל, מדינה אשר ידועה ומוכרת בזכות חודשי הקיץ הקשוחים, החמים, והארוכים שלה, מן הראוי שבריכות שחיה יהפכו להיות לאטרקציה מרכזית ואהובה במדינה שכזו. ובאמת אין מה לעשות – אנחנו הישראלים פשוטים חולים על בריכות שחייה. בכל הגדלים, בכל הצורות, ובכל הסגנונות – רק תתנו לנו מקום להרטיב קצת את הרגליים ואת הראש – ואנחנו מבסוטים. ישראלים רבים, מעוניינים להקים בריכה למרפסת שמש. למעשה, מדובר על הקמה של בריכה ביתית וקטנה על מרפסת השמש של הבית. אולם, האם מדובר על דבר חוקי? האם בריכות למרפסת שמש מעמידות יחד איתן סכנות שונות שמונעות את ההקמה של בריכות אלה? כל זאת ועוד, בשורות הקרובות אשר מובאות כאן לפניכם.

מה הם הפתרונות השונים להקמת בריכה על מרפסת שמש?

לא מעט אנשים לא מחזיקים בידם גינה ביתית. לרוב, אנחנו מכירים ויודעים שנהוג להקים ולבנות בריכות ביתיות בגינות הפרטיות של הבתים, אך מה עושים למעשה במצבים שבהם אין גינה פרטית? האם ניתן להקים בריכה ביתית וחביב על מרפסת שמש? על הגג? למעשה, הקמה של בריכות למרפסת שמש, זה דבר אפשרי לגמרי, ויש כיום לא מעט אנשים שעושים את זה, כמו חברת י.א בנייה ופיתוח. מדובר על פתרון אידיאלי עבור אנשים שפשוט מתים ליהנות מהחוויה הביתית של בריכה, ובד בבד הם לא מחזיקים בגינה פרטית או במרחב פתוח גדול מספיק להקמה של בריכה ביתית.

האם מותר להציב בריכה על גג במדינת ישראל?

בקצרה מאוד, התשובה לשאלה זו היא תשובה חיובית – מותר להקים במדינת ישראל בריכות למרפסת שמש. אולם, עלינו לדעת שהקמה של בריכות פרטיות על גגות ועל מרפסות פרטיים, היא הקמה אשר מעמידה מספר תנאים ומגבלות שעלינו לעמוד בהם. כל סטיה קטנה מאותן המגבלות, היא סטיה אשר יכולה להוביל לסיכונים בטיחותיים משמעותיים, ועד לכדי מצב של קריסה אמיתית של הגג או של מרפסת השמש בבית. במדינת ישראל, תוכלו למצוא תקן מוכר מאוד אשר נקרא תקן ארבע – תקן ארבע הוא תקן אשר מגדיר על פי החוק, מה הוא עומס המשקל המרבי שניתן להעמיס על מרפסות ועל גגות במדינה.

בריכות למרפסת שמש – כיצד ניתן לחשב את משקל הבריכה המקסימלי שאנחנו מתכוונים לבנות על הגג או על גבי מרפסת השמש שלנו

למעשה, התקנות השונות אשר מסייעות ומגדירות את התנאים השונים להקמה של בריכה על מרפסת שמש או על גג, הן תקנות מורכבות שלא קלות להבנה בכלל. למשל, עלינו לקחת בחשבון כי משקל של בריכה הוא משקל שונה בלי מים ועם מים, וכמובן שיש לקחת את המשקל של הבריכה כולל כמות המים שעתידה להיכנס ולמלא את אותה הבריכה.

אודות המחבר

חברת י.א בנייה ופיתוח קיימת יותר מ-35 שנה ופועלת ברובה באזור הצפון, מתמחים בתחומי הבנייה ויזמות של פרויקטים למגורים, השיפוץ והפיקוח, הכוללים בניית בתים פרטיים, שיפוץ ושיקום מבנים, בניית מרפסות שמש, עיצוב פנים, ממ"דים ועוד.

השארת תגובה