ממ״ד בזמן רעידת אדמה

לצערנו, בתקופת המלחמה האחרונה כולנו גילינו מחדש את החשיבות שבקיום מרחב מוגן (ממ״ד) בבתי המגורים ובתי העסק שלנו. נחשפנו לסיפורים רבים בהם חייהם של אנשים ומשפחות ניצלו בעקבות השהייה בממ״ד, מה שגורם ללא מעט ישראלים לתהות באילו עוד מקרים ניתן להיעזר במרחב המוגן. במאמר הקצר הזה נעשה קצת סדר בכל מה שקשור לממ״ד בזמן רעידת אדמה, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם מוכנים לכל תרחיש.

אולי יעניין אותך גם בניית ממד בחיפה

האם יש צורך להיכנס לממ״ד בזמן רעידת אדמה?

הנחיות פיקוד העורף אומרת כי הממ״ד הוא אחד המקומות הבטוחים ביותר שבהם ניתן לשהות בזמן רעידת אדמה. ההמלצה העיקרית היא לצאת לשטח פתוח, כזה שאין סביבו מבנים או חפצים גדולים שעלולים ליפול ולעשות נזק, אך במידה וזה לא מתאפשר הממ״ד הוא הפתרון הטוב ביותר. מדובר בהתנהלות הטובה ביותר בעבור מי שגרים בבניינים רבי קומות או כאלו שנמצאים במרכז מסחרי, מקום שהם אינם מכירים או במרחק רב משטח פתוח שתואם להנחיות.

ממ״ד בזמן רעידת אדמה – מה חשוב שיהיה בו?

במרבית המקרים, רעידת אדמה היא אירוע מוגבל בזמן, כלומר שהיא לא נמשכת לנצח. מהסיבה הזו, חשוב שבמקרה של רעידת אדמה יהיו אתכם בממ״ד אמצעים ליצירת קשר עם גורמי החירום (כמו טלפון), מים וציוד עזרה ראשונה. את רשימת הציוד המומלצת המלאה תוכלו למצוא באתר פיקוד העורף.

האם שימוש בממ״ד בזמן רעידת אדמה הוא שונה משימוש בזמן מתקפת טילים?

אכן כן. בעוד שבזמן ירי טילים אתם מתבקשים לאטום את דלת הממ״ד ולהמתין במשך כעשר דקות מחלוף רגע האזעקה, בזמן רעידת האדמה תפעול החדר מתבצע בצורה שונה. הוראות פיקוד העורף אומרות כי יש לשמור על דלת הממ״ד פתוחה בזמן הרעידה, על מנת שתהיה תחלופה של אוויר במקום. בנוסף, העובדה שאתם שומרים על הדלת פתוחה תסייע לכם להימלט במהירות מהחלל במקרה הצורך. במרבית המקרים, המרחב המוגן מסייע הגנה מירבית עבור יושביו גם במקרים של רעידות אדמה.

מי יוכל לבנות עבורי ממ״ד שישרת אותי בכל תרחיש?

על מנת שתוכלו לדעת במאת האחוזים שאתם והיקרים לכם תהיו בטוחים בכל אירוע חירום, אתם צריכים לשכור את אנשי המקצוע הטובים ביותר לבניית הממ״ד שלכם. שכרו את שירותיה של חברה המתמחה בבניית ממ״דים והעדיפו לעבוד עם חברה בעלת ניסיון, שהממ״דים שלה כבר משמשים בתים רבים בישראל בבטיחות וביעילות. חברות אלו יוכלו להעניק לכם ממ״דים איכותיים ובטוחים. עם זאת, חשוב שתבחנו לעומק את החברה שאתם בוחרים לשכור את שירותיה, משום שבסופו של דבר, הביטחון שלכם מופקד בידיים שלהם. הקפידו לבחור בחברה מומלצת, כזו שלקוחותיה חוזרים אליה שוב ושוב, שמציעה מחירים נוחים ושהוכיחה את עצמה בעבר כאחד החברות המובילות בתחום.

אנחנו ב״י.א בנייה״ בונים מרחבים מוגנים למגוון מבנים ברחבי הארץ כבר למעלה משלושים שנה, ואנחנו מתייחסים לכל הזמנה במלוא הרצינות והמקצועיות. נשמח להעניק גם לכם מעט נחת בימים אלו ולהציע לכם שירותי בנייה והתאמה של ממ״ד שיעמוד לרשותכם בכל עת. במידה ויש לכם שאלות נוספת בנוגע לממ״ד בזמן רעידת אדמה או בכלל, נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון: 04-6410658.

אודות המחבר

חברת י.א בנייה ופיתוח קיימת יותר מ-35 שנה ופועלת ברובה באזור הצפון, מתמחים בתחומי הבנייה ויזמות של פרויקטים למגורים, השיפוץ והפיקוח, הכוללים בניית בתים פרטיים, שיפוץ ושיקום מבנים, בניית מרפסות שמש, עיצוב פנים, ממ"דים ועוד.

השארת תגובה