גידור אתרי בנייה

ישנן גדרות שנועדו לנוי, אולם גידור אתרי בנייה הינו בעל המון משמעויות חשובות בהרבה, כאשר האסתטיקה היא לא הדבר החשוב העיקרי. בשורות הבאות נסביר עד כמה חשוב הגידור באתרי הבניה השונים ומדוע אסור לוותר על כך.

גידור אתרי בנייה, קודם כל זו חובה

לפני הכל, צריך להבין כי גידור אתרי בנייה זה בדרך כלל לא צעד שנתון לבחירה. ישנם כללים המחייבים את האחראים על אתרי בנייה, להקפיד על גידור היקפי עמיד. במידה ולא מקפידים על כך, הקבלן או היזם עלולים להיקנס ואף עלולים לחול סנקציות נוספות. גודל האתר הוא לא בהכרח השיקול האם להתקין או לא להתקין גידור מסוג כזה או אחר. חשוב להביא בחשבון את התקנות שעוסקות בכך, חקיקה רלוונטית. לא פחות חשוב – להבין שזה לא רק עניין בעל היבט חוקי ויש פה משהו נוסף ועמוק לא פחות, הבטיחות.

גידור אתרי בנייה לשמירה על בטיחות

קבלן או חברת בנייה יודעים היטב עד כמה אתרי הבנייה שוקקי פעילות. העבודה האינטנסיבית מצריכה כוח אדם די גדול וכן שימוש בכלים כבדים ואמצעים הנדסיים. אפילו לאנשים הבקיאים ומנוסים בעבודות קבלניות יש סיכונים מסוימים באתר, קל וחומר לאנשים שעלולים להיקלע למקום בטעות.

זו סיבה מהותית שבגינה חשוב עד מאוד להקפיד על גידור אתרי בנייה. גידור מסוג זה נועד למנוע כניסה של רכבים או עוברים ושבים, אבל אזור העבודות. כניסה לא מורשית עלולה לגרום לסיכון הן של העוברים ושבים והן של העובדים באתר. גידור נאות מאפשר לשפר את הבטיחות ולמנוע התערבות לא מתוכננת במהלך העבודות או לאחר שעות העבודה. רצוי להוסיף כמובן שילוט אזהרה על הגידור או בסמוך לו. יחד, הדברים מייצרים סביבה בטוחה ונשלטת כראוי על ידי המנהלים או האחראים במקום.

גידור איכותי – אסור לוותר על כך

אין ספק שגידור מסביב לאתרי בנייה חיוני גם מסיבות נוספות. למשל גידור איכותי נועד להקשות על כניסה של גורמים זרים, לאחר שעות העבודה ולשם גרימת נזק או גניבה. באתרי בניה ניתן למצוא חומרי בניה בעלי ערך כספי. לעיתים ישנם גנרטורים, כלי עבודה שונים, מכלים של דלקים ואמצעים רבים כגון טפסות, שקי חצץ, מלט ועוד. הגידור האיכותי מקשה מאוד על כניסה של גורמים לא רצויים על רקע פשיעה. אתר בנייה, כאשר הוא מגודר, ניתן לשמור עליו ולאבטח אותו בצורה הרבה יותר טובה.

אודות המחבר

חברת י.א בנייה ופיתוח קיימת יותר מ-35 שנה ופועלת ברובה באזור הצפון, מתמחים בתחומי הבנייה ויזמות של פרויקטים למגורים, השיפוץ והפיקוח, הכוללים בניית בתים פרטיים, שיפוץ ושיקום מבנים, בניית מרפסות שמש, עיצוב פנים, ממ"דים ועוד.

השארת תגובה