הוצאת היתר

החלטתם שהגיע השנה לצאת לדרך מיוחדת: לצאת לעבודות בנייה או שיפוצים שבבעלותכם. אחרי שווידאתם שיש לכם את התקציב לשם כך, יש שלב אחד שרבים מוצאים מעיק במיוחד: שלב הוצאת ההיתר. אותו היתר הוא למעשה האישור והרישיון לביצוע העבודות שכל כך חיכיתם להן, כך שהוא הכרחי על מנת שתוכלו להשיג את מטרתכם. אז איך מתבצעת הוצאת היתר? המידע המלא מחכה לכם כאן.

הוצאת היתר – שלב הבקשה

בכדי שתוכלו לקבל היתר בנייה, יהיה עליכם להגיש בקשה להיתר אל וועדת הבנייה ברשות המקומית שלכם או אל רשות הרישוי, בהתאם לפרויקט אותו אתם רוצים לבצע. במסגרת הבקשה, יהיה עליכם לפרט מה הן הפעולות שאתם רוצים לבצע, כיצד הן עומדות להשפיע על השטח או על המבנה הקיים, תוצאות חישוב השטח המחודש בעקבות העבודה שלכם ועוד. באתרים הממשלתיים תוכלו למצוא דוגמא לטופס מסוג זה, כך שתוכלו לעבור עליו לפני שליחת הבקשה ולוודא שיש בידיכם את כל המידע הדרוש.

אולי יעניין אותך תוספת בניה לבית פרטי

הוצאת היתר – שלב התשלומים

בכדי שתוכלו להוציא את ההיתר המיוחל, יהיה עליכם לבצע מספר תשלומים. ראשית, יהיה עליכם לשלם בעל מקצוע שיעזור לכם לנסח את הבקשה. בין אם מדובר באדריכל, מהנדס בניין או מבנים – הוא צריך לקבל תשורה בעבור עבודתו. בנוסף, יהיה עליכם לשלם מקדמה בגונה 20% מאגרות הבנייה הכוללות בכדי שהוועדה תבדוק את הבקשה שלכם. חשוב להכיר את כל התשלומים הנדרשים ולדאוג להם בזמן על מנת להימנע ממצבים לא נעימים ועיכובים מיותרים.

הוצאת היתר – שלב ההמתנה לתשובה

אם בעבר הייתם צריכים להמתין חודשים רבים עד לקבל אישור הוצאת היתר, היום התמונה מעט השתנתה. בעקבות חוק שעבר בשנת 2017, זמני קבלת ההיתר התקצרו בצורה משמעותית, כך שתוכלו להתחיל בעבודות שלכם כמה שיותר מהר. החוק אמנם מתחייב לקבלת תשובה עד 45 ימי עסקים מאז מועד השליחה, אך במרבית המקרים תצטרכו להמתין קצת יותר.

ברכות!

אחרי שהתמודדתם עם כל הבירוקרטיה והדרישות, הגיע הרגע המיוחל: היתר הבנייה נמצא בידכם ואתם יכולים להתחיל בעבודות.

אנחנו מקווים שהצלחנו לעשות לכם קצת סדר בתוך בלגאן ההיתרים והאישורים. עכשיו, כשזה מאחוריכם, תוכלו לעבור לשלב חשוב נוסף: בחירת אנשי המקצוע שלכם. אנחנו ב״י.א בנייה״ נשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם מגוון רחב של שירותי בנייה, שיפוצים ותיקונים או חיזוק ושיפוץ מבנים בחיפה, בהתאם לרצונות שלכם. במידה ויש לכם שאלות או שתרצו לקבל מידע נוסף אודותנו, תוכלו ליצור איתנו קשר בטלפון: 04-6401658.

אודות המחבר

חברת י.א בנייה ופיתוח קיימת יותר מ-35 שנה ופועלת ברובה באזור הצפון, מתמחים בתחומי הבנייה ויזמות של פרויקטים למגורים, השיפוץ והפיקוח, הכוללים בניית בתים פרטיים, שיפוץ ושיקום מבנים, בניית מרפסות שמש, עיצוב פנים, ממ"דים ועוד.

השארת תגובה