שיפוץ חזיתות מבנים וההשפעה שלו על מראה הבית

המטרה בשיפוץ חזיתות מבנים היא לא רק לחדש את מראה המבנה, אלא לשפר את האלמנטים הבטיחותיים בו. לכן, במקרים מסוימים מדובר על תהליך הכולל תיקון מדרגות שבורות ותיקון בלטות בלובי הבניין. כמו כן, אם יש צורך להחליף מעקות ישנות בחדר המדרגות, השירות יכלול את החלפתם. אצלנו בחברת י.א בנייה תוכלו לקבל את כל השירותים של שיפוץ חזית הבית ושיפוצים פנימיים בתוכו.

מהו שיפוץ חזיתות מבנים ומתי עושים אותו?

הזנחת מראה הבניין, משפיעה באופן ניכר על חווית המגורים של הדיירים במקום. לכן, על מנת לשפר את החזות של הבניין ישן, יש צורך בביצוע עבודות תיקון וחידוש. כמו כן, המטרה של הפרויקט, היא להעניק לבניין מראה חדשני ומודרני. חשוב להבין את מהות התהליך, על מנת להבין מתי הוא נחוץ.

התהליך כולל:

טיפול בסדקים ושברים בקירות, חיפוי וצבע. בנוסף, במקרה הצורך ניתן לבצע חידוש של חלונות, דלתות ואלמנטים נוספים אחרים במבנה.

התהליך אינו כולל:

השירות מתרכז בטיפול בנראות החיצונית והפנימית של הבניין. לכן, הוא לא יכלול עבודות שמטרתן היא לחזק את את מבנה הבניין על מנת שיהיה ראוי למגורים. במקרה שמדובר על מבנה ישן שיש צורך לשפר את תקינותו, חידוש הנראות לבד, לא יהווה פתרון יעיל.

כיצד לממן את התהליך?
יכול להיות שכבר נוכחתם לראות פרויקט של שיפוץ חזיתות מבנים בעיר בה אתם מתגוררים.
מדובר על תהליך די נפוץ בזמנים מודרניים. לרוב, העירייה היא האחראית על התהליך – וברוב המקרים גם על ההוצאות הנלוות אליו.

עם זאת, לעיתים היוזמה היא מצד הדיירים במבנה. במקרה של יוזמה פרטית, יש לתת את הדעת על העובדה שישנם גורמים שיכולים לסייע בנדון. האגודה לתרבות הדיור למשל, הינה גורם שיש לפנות אליו על מנת לבחון אפשרויות מימון שונות וסיוע בתהליך.

אם אתם מחפשים חברה של חיזוק ושיפוץ מבנים בחיפה, תוכלו להתקשר אלינו ולקבל יעוץ ושירות מסור בתחום.

חידוש בניינים והשבחת נכסים

לחידוש הנראות של המבנה, ישנם השלכות על מחירי הדירות/משרדים בו.
בשפה המקצועית, עליית ערך הנכסים נקראת "השבחת נכסים". מדובר על על נגזרת ישירה של שיפור הנראות והפונקציונליות במבנה.

כמו שצוין קודם לכן, השבחת הנכסים במבנה, מתרחשת באחד משני דרכים.

  • במסגרת תכנית תמ"א 38.
  • על ידי יוזמה פרטית של דיירי הבניין.

על פי רוב, היוזמה בשני המקרים כוללת הוספת מרפסת שמש בדירות המבנה, (אך לא תמיד).
הוספת מרפסת, תורמת משמעותית לעליית ערך הנכסים בבניינים. אך חשוב לציין שהתהליך הנ"ל, מצריך אישורים מיוחדים על פי חוק.

עוד חשוב לציין, שלעיתים היוזמה של חידוש מראה הבניין תכלול גם טיפול פנימי בדירות הבניין. זאת, מכיוון שהדיירים המעוניינים בשדרוג, לרוב רואים בתהליך הזדמנות לשפץ את ביתם. כך, הם יכולים ליהנות מעליית ערך הנכס באופן מירבי. יש לזכור, גם אם חידוש מראה הבניין שלכם הוא במסגרת פרויקט תמ"א 38, כדאי ורצוי לברר אודות החברה המבצעת. מדובר על תהליך מאוד מורכב. לכן, חשוב לוודא שמדובר על גורם מקצועי ואמין בהחלט!

אודות המחבר

השארת תגובה