בריכות למרפסת שמש – מה מאפיין אותן?

בימי הקיץ החמים, בריכות למרפסת שמש יכולות לספק את חווית הקיץ המושלמת. זאת, מבלי באמת לצאת מכותלי הדירה. אך ישנם כמה עניינים שכדאי לתת עליהם את הדעת לפני שמחליטים להוציא את הרעיון מהכוח אל הפועל. מאוד חשוב לוודא את נושא המידות של הבריכה והמשקל שהיא מסוגלת לשאת. יש צורך לבצע את הבדיקה תוך הסתייעות בגורם מומחה (קונסטרוקטור). ההתייעצות עמו היא בעיקר לצרכי בטיחות. לכן, לא כדאי להימנע באופן רשלני ולהציב את המתקן במרפסת ללא היוועצות מקצועית לפני. אצלנו בחברת י.א בנייה ופיתוח תוכלו למצוא מענה מקצועי בנושא.

בריכות למרפסת שמש בהתאמה לשטח שלכם

כדי למלא את מתקן הבריכה יש צורך בכמות לא מועטה של מים. לא מדובר על כמו של בקבוק, או שניים, אלא על כמות הרבה יותר מאסיבית. אפילו במקרה של בריכה קטנה יחסית, הרי שצריך למלא אותה ב"נדיבות", על מנת לאפשר חווית טבילה אמיתית. כיוון שכך, המשקל של המתקן המלא במים, יחד עם משקל הטובלים, עלול לגרום להתמוטטות הגזוזטרה. לכן, יש צורך בחוות דעתו המקצועית של האיש המקצועי על מנת להבטיח את עמידות המרפסת בעת הבילוי. כך, יהיה ניתן ליהנות מחווית קיץ נפלאה תוך כדי התחשבות באלמנטים הבטיחותיים.

דירה חדשה אל מול דירה יד שנייה

בדרך כלל, גזוזטראות של בתים בבניינים חדשים, מתוכננות לשאת רמה מסוימת של עומס. המהנדס המתכנן מתחשב גם בטרנדים של סגנון חיים ומאפשר מבנה חזק בעל עמידות גם במקרה המדובר. לעומת זאת, כשמדובר על דירת ישנה יש להסתייע בשירותיו של קונסטרוקטור על מנת לוודא את עמידות הבריכה. מתקנים באורך 70 – 100 סנטימטר יכילו משקל מים של עד כ – 1000 ק"ג. כמו שאתם מבינים מדובר על משקל די מאסיבי. לכן, לעיתים יש צורך בחיזוק העמידות של הבלקון, לפני שיהיה אפשר למקם בו בריכת מרפסת.

לסיכום, על מנת ליהנות מחווית הקיץ הנחשקת, צריך קודם לוודא את נושא הבטיחות. ההתייעצות עם האיש המקצועי תאפשר לכם למקם את המתקן במקום הנכון ובמידה ויהיה צורך לחזק את הבלקון, הוא יסביר לכם מה צריך לחזק ומדוע. בשום תנאי לא כדאי להזניח את הדעה המקצועית בנושא. מדובר על סכנה ממשית. לכן, לפני שאתם רוכשים את המתקן, כדאי שתתקשרו עם קונסטרוקטור אמין שיתן לכם חוות דעת מקצועית בנושא בטיחות.

אודות המחבר

השארת תגובה