בניית מרפסת מחיר משתלם להוספת מרחב ביתי נוח

לא מעט אנשים מחפשים את הדרך המהירה ביותר להרחיב את השטח של הבית, כדי ליהנות מחדרון נוסף שטוף שמש. אם גם אתם שוקלים זאת כיום המאמר זה עברוכם. תוספת זו מעניקה  מקום ליהנות מקפה מהביל על הבוקר וציוץ הציפורים. כמו גם לארח חבר או שניים בזמן שהילדים נמצאים מול הטלוויזיה בסלון. אם האם לחפש רק בניית מרפסת מחיר או להתייחס גם לשיקולים נוספים? הכל תגלו במאמר הבא.

כמה עולה להוסיף מרפסת?

אם הגעתם לעמוד הזה לאחר חיפוש בניית מרפסת מחיר, כנראה שתהיתם כמה משלמים כדי להוסיף מרפסת לבית. חשוב לזכור כי בכל מבנה העלות תהווה חלק מחומרי הבנייה. זאת, לצד בחינה של התשתית הקיימת המאפשרת להוסיף מרפסת זו. למשל, בחלק מהבתים כבר יש בהם תשתית בסיסית בדמות תקרה של קומה תחתונה, שמעולם לא נוצלה. בעוד באחרים אחרים אין תשתית כלל, ויש לבדוק עם מהנדס אם ניתן להוסיף שורה של מרפסות לבניינים אלה. 

עומדים באתגר הנדסי ותכנוני 

חשוב לזכור כי מרפסת תלויה שלא תכננתם במקור היא אתגר  הנדסי, שישנה לחלוטין את חזית הבית. לא מדובר רק בתוספת של בטון אלא גם ביצירת מרחב מוגן עבור אנשים שעומדים על המרפסת. בדרך כלל מוסיפים מסגרת אלומיניום או זכוכית עבה וקשיחה שתשמור על שלומם של השוהים על המרפסת. לכן, אם מחפשים בניית מרפסת מחיר חשוב לזכור כי מדובר בהוצאה של מספר אלפי שקלים. כמובן שתשלמו מחיר שונה בהתאם לארכיטרטורה של המבנה הקיים.

בניית מרפסת מחיר שיפור הבית ועליית ערכו

יש משקיעים הבוחרים להשביח נכס קיים כדי להעלות את ערכו למכירה עתידית. בתחום הנדל"ן ההגדרה של תהליך זה היא "פליפ" או המרה של מבנה אחד באחר, לצורך רווח. כאשר שוקלים בניית מרפסת, מחיר אינו מהווה השיקול הבלעדי. עם זאת הוא משמעותי מאד כדי לבדוק את העלות מול תועלת בהשבחת הבית. לאחר השיפוץ, ערכה של דירה עם מרפסת יהיה גבוה יותר מנכס זהה ללא מרפסת. 

קבלנים איכותיים מבצעים את העבודה באופן המיטבי

לא כל קבלן שיפוצים פשוט בונה מרפסות שמש. צריך לזכור כי תצטרכו לשכור מספר אנשי מקצוע בתהליך. כמובן לאחר תהליך התכנון האדריכלי וההנדסי יש לקבל את האישורים המתאימים מהעיריה. חשוב לבחור את בעל המקצוע הנכון שיש בידיו את הוותק והניסיון בקבלת אישורים אלה. חברה המסוגלת להבטיח כי תבצע העבודה באופן בטיחותי. לאחר שהוספתם את המרפסת יש לוודא כי היא עומדת בכל התקנים המחמירים בתחום הבנייה.

לסיכום, אם היום אתם מעוניינים להוסיף שטח נוסף למרחב הביתי חשוב להתייחס לנושאים שציינו. הדבר נכון לכל אדם שמחליט להשתמש במרפסת בעצמכם או לצורך השבחת הנכס לפני מכירה. בעל בית חכם בודק  נושאים רבים מעבר למחיר. מצאו קבלן בעל ניסיון בתחום וכך ליהנות ממרפסת שמש חדשה תוך זמן קצר.

 

אודות המחבר

השארת תגובה