שיפוץ דירה – מה חשוב לבדוק לפני?

תקופת הקיץ היא הזמן שרבים מעדיפים לנצל לחופשה, ובו בזמן לשדרג את המרחב הביתי שלהם. לא מעט אנשים מחפשים את בעלי המקצוע המתאימים לצורך שיפוץ דירה מקיף או חלקי. במאמר זה אספנו עבורכם טיפים הנוגעים לבחירת בעלי המקצוע המתאימים ואיך צולחים את התקופה הזו בקלות. בנוסף, תוכלו לפנות אלינו בחברת י.א. בנייה ופיתוח ולקבל הצעות מחיר משתלמות לשיפוץ.

בחירת בעלי המקצוע

השותפים שלכם לדרך הם ההחלטה החשובה ביותר בעת שיפוץ דירה. הם חייבים להיות מיומנים בעבודתם, בעלי הכשרה מתאימה וכמובן כיסוי ביטוחי. לכן, כאשר אתם מראיינים את בעלי המקצוע אחרי שקיבלתם עליהם המלצות ברשת או מחברים, שאלו את השאלות הבאות.

  1. כמה זמן ניסיון יש לכם?
  2. האם לעובדים יש כיסוי ביטוחי מתאים?
  3. האם יש לכם תמונות של "לפני ואחרי" של עבודות שבצעתם בעבר?
  4. מה לוח הזמנים הצפוי לעבודה מסוג זה?
  5. האם אתם פנויים כרגע לקחת עבודה בסדר גודל כזה?

שיפוץ דירה – בדקו את אתר האינטרנט של החברה

למשפצים פרטיים ללא ניסיון רב לא יהיה אתר אינטרנט מקצועי. לכן, כדאי לבדוק את האתר של החברה אותה אתם מתכוונים לשכור. בדקו האם יש בו בלוג שבו הם כותבים מאממרים מקיפים בנושא. ראו אם אתם מתחברים לחברה באמצעות קריאה של עמוד האודות שלה.רק לאחר מכן, תוכלו להתקשר ולהשוות באופן מושכל בין מספר חברות.

בקשו כתב כמויות

לאחר שבחרתם את בעלי המקצוע המתאימים, מגיע הרגע לדעת בדיוק כמה העבודה תעלה. בשלב הזה הערכת העבודה עוברת מהערכה כללית מאוד לכתב כמויות מסודר. תוכלו לדעת כמה יעלו החומרים המשמשים לשיפוץ האמבטיה והמטבח, כמה עולה הרצפה ועוד. כך, ניתן לדעת בדיוק מירבי כמה השיפוץ יעלה.

יש לזכור כי כאשר מבצעים שיפוץ המחירים עדיין עלולים להשתנות לכאן או לכאן. למשל, אחרי שפותחים את הרצפה או הקיר של בית ישן, מגלים שהצנרת בו כבר חלודה ולא תקינה. בשלב הזה יש לקלב החלטה אם להחליף גם את הצנרת או לא. לכן, כשתמתכנים את התקציב כדאי להשאיר מרווח טעות של 15% נוספים על המחיר המקורי.

קבלו המצלצות מהחברה לשדרוגים נוספים

בחרתם חברה? מצוין. קבלו מהם המלצות לשדרוגים נוספים שתוכלו לבצע בדירה, עכשיו או בעתיד. לפעמים יש תיקון קטן שלא עולה הון ויכול לשנות מקצה לקצה את הדרך בה החלל נראה.

לסיכום, אלה הדברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמתחילים שיפוץ דירה. כדאי שתוכלו לישון בשקט בזמן השיפוצים, כדאי להתכונן אליהם מראש וכך תוכלו לדעת שתבצעו את כל השינויים במחיר הטוב ביותר. כמו כן, אם אתם יודעים שתעבדו עם בעלי מקצוע מיומנים, מנוסים ומבוטחים, סביר להניח שהתוצאה שתקבלו תהיה לא פחות ממושלמת.

אודות המחבר

השארת תגובה