כמה עולה לשפץ – כל הדברים שצריך לקחת בחשבון

אתם עומדים להיכנס לפרויקט שיפוץ לשדרוג הדירה או הבית הפרטי. כעת אתם תוהים – כמה עולה לשפץ? אתם מתחילים להזמין בעלי מקצוע לבית, וכל אחד נותן הערכה כללית שונה לחלוטין. כיצד תדעו מה המחיר הטוב ביותר? הדבר כמובן תלוי בסוג העבודות שתרצו לבצע, כמות החומרים שתצטרכו להחליף (בלטות, קירות גבס, ארונות מטבח ועוד). כמו כן, חשוב להחליט על איכות חומרי הגלם ורמת הגימור הרצויה. במאמר זה נדון בשאלות השונות שעליהן תצטרכו לענות לפני התחלת השיפוץ.

שיפוץ מורכב? האם יש לכם מעצב או מהנדס?

כשמתחילים שיפוץ מורכב מאוד רצוי להיעזר בשירותיו של ארכיטקט מקצועי. כך, תוכלו לקבל את התוכניות הטובות ביותר לעיצוב הבית. בנוסף, רצוי שיהיה מעורב מהנדס, שיוכל לבדוק כי התשתיות שלכם מתאימות לשיפוץ.

למשל, אם אתם מוסיפים עוד חדר אמבטיה לבית, יש לשים לב שאפשר למקם צינורות בזווית הרצויה כדי שהמים יזרמו כראוי בזמן המקלחת. אם יש שינויים מהותיים במערכת החשמל בבית תצטרכו גם לערב חשמלאי מקצועי שיוכל לחוות את דעתו על החיווט הקיים ושינויים שיש לבצע בו כדי להתאים לשיפוץ החדש. אצלנו בחברת י.א. בנייה אנו מספקים את כל השירותים הללו תחת מטריה אחת.

לכן, אם תהיתם כמה עולה לשפץ – כמובן שיש לקחת את העלויות הנוספות של כל בעלי המקצוע הללו כחלק בלתי נפרד מהשיפוץ שלכם.

כמה עולה לשפץ? דברו עם קבלן מקצועי

אם אינכם רוצים לנהל את פרויקט השיפוץ המורכב בעצמכם, כמובן שכדאי לקחת קבלן מקצועי. הוא יתן לכם הצעת מחיר מסודרת וכתב כמויות. בו תוכלו לראות מה העבודות שיש לבצע במהלך השיפוץ, אילו חומרים תצטרכו ועוד. תוכלו לקרוא אודותינו ולראות איך אנו עושים זאת.

תכנון מקיף של הפרויקט בראשיתו, יבטיח שתוכלו לסיים את הפרויקט של שיפוץ הבית בתקציב שיעדתם לו. כמובן אם אתם חושבים כמה עולה לשפץ, ומקבלים הצעות מחיר, כדאי להוסיף להם מראש עוד 15%. תמיד יש שיפוצים לא צפויים כאשר פותחים את הקירות ומגלים הפתעות שונות. כאשר מדובר בשיפוץ של בניין ישן כדאי לקרא כמה טיפים בנושא בבלוג שלנו.

איך מממנים את השיפוץ?

כעת אתם תוהים – איך מממנים שיפוץ כזה. תשמחו לגלות כי הבנקים מוכנים להעניק לכם הלוואות לכל מטרה, וביניהן גם לשיפוץ.

חלק מהחברות מקבלות גם כרטיסי אשראי. אך הריבית על כרטיסים אלה עשויה להיות גבוהה משמעותית מההלוואה שתקבלו מהבנק. בנוסף, כאשר אתם משלמים בכרטיסי אשראי על השיפוץ, בית העסק יוסיף עוד אחוז מסוים שעליו לתת לחברת האשראי.

כמה עולה לבנות קיר גבס?

אם אתם מבצעים את השיפוץ כדי להוסיף עוד חדר לבית כדאי לעשות זאת באמצעות קירות גבס, ולא באמצעות בניה של חדר חדש מלבנים. העלות של בניית קיר גבס היא מספר אלפי שקלים, וניתן להסיר את הקיר הזה בעתיד אם תרצו שיהיה יותר שטח פנוי בחדרים האחרים של הבית בעתיד.

אם תרצו לבנות ממ"ד דווקא, כמובן שהוא יהיה עשוי מבטון ולא מגבס.

כמה העולה לשפץ אמבטיה ומטבח?

בדרך כלל החדרים הרטובים בבית הם החלקים היקרים יותר בשיפוץ. חדר האמבטיה והמטבח מכילים כלים סניטריים, אריחים, מערכות אינסטלציה, ברזים ואף חיפוי לקיר. כל אחת מהעבודות הללו מוסיפה למחיר השיפוץ עוד כמה עשרות אלפי שקלים. במטבח, עליכם לדאוג לכל הפרמטרים שציינו ולהוסיף להם גם את מכשירי החשמל הכבדים. כמו התנור, המקרר וכן ארונות המטבח והשיש.

למרות שאלה החלקים היקרים ביותר בבית, הם גם אלה שיעניקו את מתיחת הפנים המשמעותית ביותר למבנה. הם אף יכולים להעלות את ערכו. לכן, כדאי לתכננם בקפידה.

לסיכום, אם אתם מתכננים לשפץ את הבית בזמן הקרוב, תוכלו להיעזר בשירותינו. אנו עובדים עם מגוון של בעלי מקצוע מובילים בתחומם. החל מחשמל ואינסטלציה וכלה בעבודות גבס ונגרות. בתום השיפוץ, הבית יראה כאילו זה עתה רכשתם אותו מהקבלן, גם אם הוא בן עשרות שנים.

אודות המחבר

השארת תגובה