בדק בית – מהו ולמה הוא חשוב

 המושג בדק בית בא לייצג שירות בדיקה מקיף לבית. וככזה, בדק בית הוא בעל חשיבות קריטית
ומדובר על שירות שיש לשקול ברצינות לפני כל מעבר דירה!  בדיקת דירה באופן מקיף מהווה תהליך חשוב שכרוך בהשקעה רבה של זמן ואמצעים.

התהליך של בדק בית כולל בתוכו את הצורך בידע הנדסי ומכשור מתקדם. כמו כן, גם בהבנה עמוקה בכל התקנים הישראלים הרלוונטיים. לפני כל רכישת נדל"ן – בין אם מדובר על רכישת דירה חדשה מקבלן או אפילו דירה יד שניה, יהיה כדאי לבצעו.

הסיבה הראשונית לביצוע בדק מקיף לפני כל רכישה היא כמובן המידע הקריטי אודות הליקויים הקיימים בנכס – במידה ויש כאלה.

מה קורה אם נמנעים מביצוע של בדק בית?

הימנעות מביצועו באופן מקיף ומקצועי לפני כל עסקת נדל"ן שעומדת על הפרק, עלולה להסתיים בתיאום ציפיות שגוי.

כמו כן, ההימנעות הנ"ל יכולה להתגלות כמהלך לא כלכלי. וזאת כיוון שמן הראוי הוא להיות מודע לכל ליקוי ולכל מהלך שצריך להתבצע על מנת שהנכס יהיה תואם את כל התקנים והנהלים הרלוונטיים.  

אותם ליקויים עלולים להתגלות בנזילות, או במערכת ביוב שאינה תקינה, וכמו כן גם בתקלות לא רצויות במערכת החשמל ובעוד גורמים אחרים נוספים. 

מלבד אי הנוחות ישנם שיקולים של פיקוח נפש ממש, לכן לא כדאי לרכוש נכס נדל"ני כלשהו, לפני שמבצעים בדק בית מקיף ומקצועי.

התהליך של בדק בית מקצועי

  • בחינת סדקים, טיח וצבע, או עקמומיות בקירות.
  • בדיקת מקיפה בכל הנוגע לריצוף – בדיקה מקיפה של אריחי הריצוף.
  • בדיקה של רטיבות בקירות ומדידה של רמות לחות בקירות.
  • בחינה של גג/רעפים.
  • מבדק של איטום.
  • בודקים את המרפסת.
  • ביצוע מבדקים חשמל מקיפה.
  • בחינה מקיפה  של האינסטלציה לנכס.
  • איתור בעיות בחדר המוגן ביותר – הממ"ד.

זוהי רק רשימה קצרה של הנושאים הקריטיים בביצוע מקיף.

ישנם הרבה מאוד פרמטרים וגורמים נוספים שיש להתייחס אליהם בתהליך של בדיקה מקצועית. אך ככלל, ניתן לסכם בעובדה שבדיקת כל הפרמטרים בתהליך מתבצעים על מנת להבטיח את בטיחות הנכס.

בטיחות ובריאות הצרכן מעל הכל

אותם הנהלים שהזכרנו קודם לכן, לא נובעים מתוך איזושהי גחמה של גוף מסוים כזה או אחר בתעשייה הישראלית. נהלים אלה קיימים כדי לספק הגנה לצרכן מפני מוצרים פגומים, וכמו כן, גם כדי להבטיח את בריאותו ובטיחותו האישית. 

כשניגשים לרכוש נכס נדל"ני, צריך להבין שחלק מהליקויים הם לא ויזואליים ונראים לעין. לכן, אנשי מקצוע עושים שימוש במכשירים טכנולוגיים מתקדמים. וזאת על מנת לבחון את הנכס במובנים יותר מקצועיים כדי להבטיח את בטיחות הנכס למגורים או למטרות מסחריות – כאלה או אחרות.

גם אופציה משפטית כדי להוכיח רשלנות של הקבלן

שירות בתחום זה מהווה גם כלי משפטי. במידה וקיבלתם מקבלן נכס נדל"ני שאינו עומד בתקנים המקובלים, שירותיה של חברה אמינה ומוסמכת יעמוד כדי לזכות אתכם.

חשוב לבצע את משימת הבדיקה המקיפה עם חברה אמינה בתחום. אחת כזאת שמכירה ובקיאה בכל הנהלים הרלוונטיים. בנוסף אחת כזאת שעומדים לרשותה אנשי מקצוע בכירים עם כל הציוד המתקדם הנדרש.

אודות המחבר

השארת תגובה